Autonómne interiérové drony bez GPS prinášajú revolúciu pri inšpekciách
Výrobca interiérových dronov Spiral uskutočnil názornú ukážku dronov v iLogistics Centre cargo-partner, ikonickom drevenom sklade vo Fischamende neďaleko medzinárodného letiska Viedeň.
Spiral je japonská spoločnosť založená v roku 2016, do ktorej investoval Nippon Express Holdings. Spoločnosť cargo-partner je členom skupiny Nippon Express od januára 2024, čím výrazne posilňuje európsku prítomnosť skupiny vďaka svojej silnej sieti v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Spiral otvorila svoju novú pobočku v Rakúsku vo Viedni pod názvom Spiral Europe FlexCo.
Táto expanzia predstavuje prvý významný krok pri uvádzaní inovatívneho navigačného systému MarkFlex Air (MFA) spoločnosti Spiral na európsky trh. Technológia MFA, navrhnutá na prekonanie problémov v prostredí bez GPS signálu, poskytuje autonómne monitorovanie dronov pre rozsiahlu interiérovú infraštruktúru vrátane priehrad, tunelov, kanalizačných systémov a iných podzemných štruktúr. Drony Spiral môžu pracovať nezávisle od GPS na vzdialených miestach alebo v blízkosti kritickej infraštruktúry, ako sú letiská, kde bývajú signály GPS rušené.
Miyu Nishihira, Managing Director, Spiral Europe FlexCo uviedla: “Sme nadšení, že môžeme priniesť náš pokročilý MFA navigačný systém do Európy. Hornatá krajina Rakúska a jeho centrálna poloha v Európe z neho robia ideálne centrum pre našu expanziu. Tešíme sa, že budeme môcť prispieť k udržateľnosti stavebného priemyslu zvýšením bezpečnosti, podporou rastu a inovácií v oblasti infraštruktúry.“
„V spoločnosti cargo-partner sme hrdí na to, že vo všetkom, čo robíme, spájame inovácie s udržateľnosťou. Dnešná prezentácia bola dokonalým príkladom zjednotených schopností spoločností Nippon Express Group, Spiral Europe a cargo-partner,“ uviedol Martin Schenzel, Managing Director spoločnosti cargo-partner Rakúsko.
Technológia spoločnosti Spiral rieši potrebu bezpečnejších a efektívnejších kontrolných procesov v stavebníctve. Minimalizovaním požiadavky na manuálne kontroly ponúkajú drony spoločnosti Spiral riešenie nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily a zároveň zvyšujú bezpečnosť pracovníkov a efektívnosť projektu. Systém MFA, ktorý umožňuje jednoduchú, autonómnu navigáciu pomocou značiek rozšírenej reality (AR), umožňuje monitorovanie videa a zber údajov v reálnom čase, pričom všetky sú založené na cloude, čo umožňuje rýchle rozhodovanie na základe údajov.
V ďalšej fáze projektu sa plánuje rozšírenie technológie snímačov inovatívneho riešenia dronov – vrátane detektorov plynov, chemických senzorov alebo mikrofónov – v závislosti od ich úloh.
Vďaka osvedčeným výsledkom a úspešným pilotným projektom s japonským ministerstvom pôdohospodárstva, infraštruktúry, dopravy a cestovného ruchu a veľkými japonskými stavebnými spoločnosťami je spoločnosť Spiral dobre pripravená rozšíriť svoj dosah. Rozhodnutie zriadiť základňu vo Viedni je výsledkom účasti spoločnosti Spiral v programe GO AUSTRIA organizácie Global Incubator Network (GIN) Austria, kde spoločnosť identifikovala významné trhové príležitosti s rozsiahlymi projektmi tunelov, ktoré bežne realizujú európski dodávatelia.
Viedeň ponúka strategickú polohu pre pôsobenie spoločnosti Spiral v Európe. Silný rakúsky stavebný priemysel, podporovaný poprednými svetovými dodávateľmi a prestížnymi univerzitami s odbornými znalosťami v oblasti stavebníctva, poskytuje spoločnosti Spiral ideálne prostredie na zdokonaľovanie a rozširovanie jej inovatívnych riešení. Okrem toho rakúsky prístup k verejnému financovaniu výskumu a vývoja (R&D) ďalej zvyšuje schopnosť spoločnosti Spiral integrovať svoju technológiu na európskom trhu a efektívne rozširovať svoje operácie.